Każde zwierzątko zawsze wprowadza do domu trochę szczęścia, radości i luzu. Przyjemniej wraca się do tych czterech kątów, w których oczekuje mały miauczący kociak, spragniony miłośni, czułości i… jedzenia! Koty to prawdziwe głodomory. Nierzadko potrafią jeść tak dużo, że niemalże co tydzień trzeba im dokupować kolejne karmy dla kota. Ważne jest to, by odpowiednio je wybierać, czyli by kupować pokarm wysokojakościowy, który nie tylko zaspokoi zwierzęcy apetyt, ale przede wszystkim zapewni zwierzakowi to, czego on naprawdę potrzebuje. Teraz na rynku wiele jest takich wartościowych karm. Trzeba tylko nauczyć się je wybierać i nie żałować na nich pieniędzy, bo niestety to, co lepsze zazwyczaj jest też dużo droższe.

Woda prosto z kranu dla naszego kota

Niektórzy właściciele zwierzaków coraz częściej zastanawiają się również nad tym, by przestawić pupila na wegetariański tryb żywienia. Czy ma to sens? W przypadku kociąt – z całą pewnością nie. Dla nich taka wegańska czy nawet wegetariańska dieta byłaby bardzo szkodliwa. Niestety tylko w prawdziwym mięsie występuje tauryna, która akurat dla kociąt jest jednym z ważniejszych składników, bez którego nie będą one mogły rozwijać się zdrowo. Takie wegańskie czy wegetariańskie wymysły trzeba więc sobie odpuścić. Jeżeli ktoś chce, sam może śmiało zrezygnować z jedzenia mięsa, ale w żadnym wypadku nie powinien zmuszać do tego zwierzaków. Trzeba też dbać o to, by pokarm z mięsem zawsze był świeży i dobry. W tym celu zaleca się go przechowywać w temperaturze pokojowej. Karmy nie należy trzymać w lodówce, gdyż wtedy traci ona swój zapach i przestaje być dla kotów apetyczna.

Dobra karma dla kota nie musi kosztować majątku, ale nie powinna też kosztować dwóch czy trzech złotych. Warto też zadbać o to, by podawać ją zwierzakowi w odpowiedni sposób. Miski z jedzeniem zawsze powinny stać w tym samym miejscu. Koty bardzo szybko przyzwyczajają się do określonych lokalizacji różnych przedmiotów.

1 thought on “Jak karmić kota – podstawowe porady

  1. Apeluje o nie oferowanie kotom słodkich i zbyt tłustych rzeczy do jedzenia, ich żołądki nie są do tego przystosowane.

Comments are closed.