Jakie są potrzeby ryb słonowodnych?

paletki

Ryby słonowodne to doskonały wybór dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu, ale chcą cieszyć się pięknem ryb.

Jeśli szukasz informacji o rybach słonowodnych, to trafiłeś we właściwe miejsce. Po pierwsze, należy wiedzieć, że istnieją różne gatunki ryb słonowodnych i każdy gatunek ma specyficzne wymagania pod względem temperatury i środowiska. Przed zakupem jakiejkolwiek ryby należy zasięgnąć informacji o jej specyficznych potrzebach.

Potrzeby ryb słonowodnych

Ryby słonowodne rzeczywiście potrzebują słonej wody, którą uzyskuje się poprzez zmieszanie 34 gramów soli na litr wody, ale jest to specjalna sól, którą znajdziemy w specjalistycznych sklepach. Poziom soli powinien być regularnie mierzony hydrometrem i powinien wynosić od 1,020 do 1,023.

Temperatura jest bardzo ważnym czynnikiem dla większości ryb słonowodnych. W sposób ogólny moglibyśmy umieścić ją w przedziale 26ºC, chociaż, jak już wspomnieliśmy, istnieją okazy o specyficznych potrzebach.

Do akwarium należy dodać żwir i roślinność tak jak w każdym innym akwarium. Zbiornik powinien być na tyle duży, aby zapewnić schronienie wszystkim rybom bez przeszkadzania sobie nawzajem.

Oprócz tego wszystkiego należy umieścić w nowym akwarium filtr dla higieny ryb. Dzięki filtrowi nie będziesz musiał wymieniać całej wody w nowym zbiorniku jednocześnie i poprawisz jakość środowiska dla swoich ryb słonowodnych. Akwarium słonowodne należy umieścić w bezpośrednim świetle słonecznym.

Należy również monitorować poziom pH, aby był powyżej 8,2, poziom azotanów powyżej 5 ppm, zasadowość pomiędzy 2,5 a 3,5 meg/l. Sklepy zoologiczne będą w stanie doradzić ci, jak prawidłowo kontrolować wszystkie te zmienne.

Ryby słonowodne – babki

Istnieje ponad 2000 gatunków babek i są one idealne dla początkujących, ponieważ są małe, mierzą około 10 centymetrów, i występują w wielu różnych kształtach i kolorach. Żyją w małych społecznościach.

W niektórych przypadkach spotykamy babki, które żywią się pasożytami innych ryb. W innych przypadkach możemy mówić o rybach symbiotycznych, które działają w obronie skorupiaków, które zapewniają im schronienie i pożywienie. Babki są dość dobrze przystosowane do niewielkich zmian temperatury i/lub środowiska.

A wszyscy, którzy lubią wędkować, powinni tez wstąpić na halokielce.pl, gdzie można znaleźć piękne miejsca na zarzucenie spławika, a do tego zapoznać się z najlepszymi atrakcjami regionu.

Pokolec królewski

Pokolec królewski jest rybą słonowodną, która nie wymaga dużego akwarium, są one nieco terytorialne z innymi małymi rybami i wymagają siedliska z schronami, w których mogą się ukryć. Są to ryby o bardzo jasnych kolorach.